Pomoc bezdomovcom a ich psíkom

Pomoc bezdomovcom a ich psíkom
Pomoc bezdomovcom a ich psíkom

Začiatkom apríla 2013 sme začali navštevovať ľudí bez domova a ich psíkov, ktorí žijú v stanoch a chatrčiach v lese na sídlisku KVP v Košiciach. Zo začiatku sme tam začali chodiť kvôli šteniatkam, ktoré porodila jedna zo sučiek u bezdomovcov. Navštevujeme ich aj naďalej, aj keď šteniatka sú už v dočasných opaterách, alebo v domovoch a ich matka je po sterilizácii. Nachádza sa tam viacero psíkov, ktorých sa postupne snažíme sterilizovať, no snažíme sa pomôcť nielen ZVIERATKÁM s krmivom a s veterinárnym ošetrením, ale aj ĽUĎOM, ktorí prišli o svoje domovy rôznym spôsobom, niektorí vlastným pričinením, niektorí pričinením iných ľudí, alebo dokonca vlastnej rodiny.

Niektorí sa snažia opäť postaviť na nohy a niektorí nie. V každom prípade sa o svoje psíky pekne starajú, okrem veterinárnej starostlivosti z dôvodu finančných problémov.

Začali sme robiť pravidelné materiálne zbierky pre týchto ľudí a ich psíkov, ako je hlavne šatstvo, jedlo, deky, krmivo pre psíkov, odčervovacie tablety, finančne na veterinárne úkony. Zbierky robíme v deň návštevy bezdomovcov, aktuálne informácie nájdete na našom facebooku Útulok Košice, alebo na tel.č. 0918 564466.

Uvítame aj nápady, ako pomôcť týmto ľuďom zaradiť sa do pracovného života.