Sterilizačný program v obci Sady nad Torysou

Dňa 21. 9. 2013 sme zorganizovali v spolupráci s nemeckou oranizáciou ITV Grenzenlos (finančne zastrešuje naše kastračné programy), s obcou Sady nad Torysou a s MVDr. Monikou Bakšiovou kastračný program, ktorý prebiehal v doobedňajších hodinách v rómskej osade a v poobedňajších hodinách pred Obecným úradom pre ostatných majiteľov psíkov a mačiek v obci. Kastrácie prebiehali opäť vo veľkej ávii, kde kastrovali štyria veterinári s pomocou asistentov, kastrované zvieratká boli prenášané do stanu, kde sa ďalej o ne postarali dobrovoľníci. Majitelia v osade si mohli prevziať zvieratá po ich prebudení z anestézy. Tie boli nielen kastrované, ale aj vakcínované proti besnote a označené vytetovaným "K" v uchu. Všetci majitelia zvierat mali možnosť zároveň dať si zviera začipovať za poplatok 10 Eur, čo väčšina majiteľov využila. 

Spolu sa podarilo vykastrovať 47 psov a mačiek, naďalej nás však čakajú kontroly zvierat hlavne v osade, nové prírastky zvierat dodatočne dáme vykastrovať a tiež šteňatá o niekoľko mesiacov, keďže teraz kôli nízkemu veku nemohli byť kastrované. 

Ďakujeme pánovi starostovi obce JUDr. Jozef Adamkovičovi a taktiež všetkým majiteľom zvierat, ktorí prišli na kastráciu, za výbornú spoluprácu. Veľká vďaka patrí tímu veterinárnych lekárov, asisentov a dobrovoľníkov, ktorí počas náročného dňa odviedli veľmi dobrú prácu. 

Ďalšie kastračné programy plánujeme organizovať od mája r. 2014, v prípade záujmu nám môžu kontaktovať starostovia obcí na tel.č. 0918564466, uvplp.ke(at)gmail.com.

Fotky z kastračného programu v Sadoch nad Torysou: