Virtuálna adopcia

Galéria osvojených virtuálne adoptovaných zvierat >>

Možno aj Vy by ste si radi osvojili niektoré z ponúkaných zvierat, ale z nejakého dôvodu to nie je možné.Radi by ste danému zvieratku, ale aj ostatným nejako pomohli. Taká možnosť je. Môžete sa stať virtuálnymi adoptívnymi rodičmi konkrétneho psíka, až do jeho reálneho osvojenia. Virtuálne adoptovaný psík či mačička bude v ponuke vyznačený červeným rámčekom. Jedno zvieratko môže mať i viac adoptívnych rodičov. Môžu to byť fyzické osoby, firmy i školy.

Možnosti prispenia

Virtuálni rodičia sa môžu starať o:

krmivo:

 • malý pes / 1 mesiac - 10 €
 • stredný pes / 1 mesiac - 15 €
 • veľký pes / 1 mesiac - 20 €

očkovanie - odblšenie - odčervenie:

 • stredný pes - 24 €

sterilizácie:

 • sučky - 20 €
 • psy - 10 €

operácie - liečba:

 • podľa potreby

iné

Virtuálnymi adoptívnymi rodičmi sa môžete stať výberom jednej alebo viacerých z uvedených možností.

Ocenenie "Najstarostlivejší virtuálny adoptívny rodič" si zaslúži subjekt, ktorý zabezpečí kompletnú starostlivosť o vybrané zvieratko: psík - 93 €, mačička - 50 €. Toto je priemerná suma, ktorú vynaloží útulok na jedno zvieratko počas jeho pobytu v útulku (zvieratá sú v útulku priemerne 3 mesiace, niektoré i viac než rok).

Ako postupovať?

 1. Z ponuky na osvojenie si vyberte zvieratko, ktoré je vášmu srdcu blízke. Môže to byť i zvieratko, ktoré už adoptívnych virtuálnych rodičov má.
 2. Vyberte si z Možnosti prispenia a potrebnú sumu uhraďte na číslo účtu 0443423053 / 0900 SLSP, variabilný symbol = evidenčné číslo zvieratka.
  1. Záujem o adopciu spolu s kópiou potvrdenia o uhradení zašlite písomne na adresu:
   U.V.P, Oštepová 3, 040 01 Košice
   (v liste uveďte meno psíka, jeho evidenčné číslo a na čo prispievate; bez kópie potvrdenia o uhradení sa nemôžete stať virtuálnym adoptívnym rodičom).
  2. Alebo emailom na uvplp(at)uvplp.sk, pričom je potrebné uviesť deň a formu úhrady (bankovým prevodom, poštovou poukážkou, prijmovým bločkom).
   Vzor: Ajla, evid.číslo 2121, mám záujem stať sa Najstarostlivejším virtuálnym adoptívnym rodičom. Zasielam 93 EUR. (Prispievam na krmivo na 2 mesiace - 30 EUR)
 3. V prípade záujmu môžete rozposlať informáciu o hľadaní reálneho domova pre Vaše adoptívne zvieratko všetkým Vašim známym a informáciu o stránke www.uvplp.sk. Zvýšite tým jeho šance na nový domov.

Čo bude nasledovať?

Po uhradení a zaslaní záujmu o adopciu získate Osvedčenie o virtuálnej adopcii (nezabudnite uviesť adresu)

 1. Vaše meno zviditeľníme na útulku v Zozname virtuálnych adoptívnych rodičov.
 2. Na www.uvplp.sk pod obrázkom daného zvieratka budú uvedené informácie o Vás, ktoré nám zašlete.

Je na Vás, o aké informácie o Vás pôjde (nesmú byť v rozpore s morálkou). Môžete uviesť svoje údaje, na čo ste prispeli, akou sumou, kedy. Môžete uviesť svoju web stránku, emailovú adresu, príbehy, fotografie. Môžete tiež na požiadanie zostať v anonymite. Po reálnom osvojení Vášho adoptívneho zvieratka budú údaje presunuté do rubriky Galéria osvojených virtuálne adoptovaných zvierat.

Adoptovaním zvierat významne pomôžete pri kompletnej starostlivosti o zvieratá v útulku: kŕmenie, liečby, operácie atď. Nikto síce nedokáže zachrániť všetky zvieratá, ktoré pomoc potrebujú, ale s Vašou pomocou sa počet zachránených zvýši.

Ďakujeme.